Ty kupujesz. My dostarczamy.
Tesco.pl »Tesco Ezakupy »Poradnik domowy »

Rozdwojone końcówki - jak ich uniknąć

Jeśli masz długie włosy, to zapewne wiesz, co oznaczają rozdwojone i puszące się końcówki. Poniżej, kilka wskazówek jak się ich pozbyć.

Przyczyną rozdwajania się końcówek są: suche włosy, inwazyjnie działające szampony, suszenie suszarką ustawioną na wysoką temperaturę lub zbyt dużo chemicznych zabiegów, które obciążyły włosy. Końcówki włosów są szczególnie podatne na niewłaściwe traktowanie, a w efekcie wyglądają staro- w każdym znaczeniu tego słowa. Czy wiecie, że włosy do ramion, mają około trzech lat? Mają prawo być zmęczone wiekiem.

Delikatna pielęgnacja sposobem na rozdwajające się końcówki

Szampony i odżywki dla zniszczonych włosów dostarczają im substancji odżywczych. Pomagają wygładzić rozdwojone włosy, przynajmniej do czasu ich kolejnego mycia. Idealnie sprawdzi się seria Gliss Kur Oil Nutrive: szampon i odżywka. Intensywną pielęgnację dłuższych, skłonnych do rozdwajania się włosów zapewni magiczne serum w sprayu Gliss Kur Oil Nutritive.


Specjalny szampon dla włosów o rozdwajających się końcach, to właściwy wybór, jeżeli jest to jedyny problem naszych włosów. Wymieszaj porcję szamponu z taką samą ilością wody. Następnie nałóż na włosy tylko u nasady, dodaj trochę wody i masuj, aż powstanie piana, a potem spłucz. Woda z szamponem spływająca z czubka głowy, wystarczająco umyje końce włosów.


Otulanie rozdwojonych końcówek


Specjalne odżywki do włosów o rozdwojonych końcach zawierają silikony, które otaczają końcówki cienką warstwą ochronną. To tymczasowe rozwiązanie problemu rozdwojonych końcówek. Włosy będą wyglądały zdrowiej i nabiorą blasku. Uwaga! Nie należy stosować odżywek na końcówki po każdym myciu włosów. Wystarczy stosować je co 2 – 3 mycia, gdyż silikonowa otoczka utrzymuje się na włosach przez jakiś czas. Kolejna porcja mogłaby obciążyć lub skleić włosy. Pamiętaj także o nakładaniu odpowiedniej ilości odżywki – jedna lub dwie krople wmasowane w suche włosy całkowicie wystarczą. Na końcówki można dodatkowo stosować lekki fluid do włosów.


Przycięcie rozdwojonych końców


Najpierw dobra wiadomość: dzięki dobrym produktom, coraz mniej osób ma problem z rozdwojonymi końcami. Jeśli mimo to, spotkał cię ten problem, konieczna będzie wizyta u fryzjera. Profesjonalista może podciąć włosy tak, aby optycznie ukryć zniszczone końcówki pod resztą włosów. Skrócenie włosów o centymetr jest dobrym pomysłem. Nie bój się obcinać końcówek, gdy zapuszczasz włosy. Jeśli będziesz je przycinać co osiem, dziesięć tygodni, włosy będą nadal coraz dłuższe, ponieważ w ciągu miesiąca rosną około 1 – 1,5 cm. Regularne podcinanie sprawi, że włosy będą zdrowsze i łatwiejsze w układaniu.Nie znalazłeś interesującej Cię porady? Zgłoś propozycję ›

wyślij >


1Jak dbać o włosy? 2Wiosenna odnowa
biologiczna
3Jak dbać o skórę twarzy? 4Co powinno znaleźć się w kosmetyczce na wyjazd? Co powinno znaleźć się w kosmetyczce na wyjazd? 5Bezpieczne opalanie, czyli
jak dbać o skórę w lecie?
Bezpieczne opalanie, czyli jak dbać o skórę w lecie?
6Pielęgnacja rąk, czyli jak dbać o dłonie? Pielęgnacja rąk, czyli jak dbać o dłonie? 7Jak dbać o stopy? Jak dbać o stopy? 7Kąpiel, czyli wszystko co musisz
mieć ze sobą w wannie
Kąpiel, czyli wszystko co musisz mieć ze sobą w wannie
8Jak mężczyźni powinni dbać
o skórę twarzy?
Jak mężczyźni powinni dbać o skórę twarzy?
9Jak prawidłowo
zmywać makijaż?
Jak prawidłowo zmywać makijaż?
10Rozdwojone końcówki
- jak ich uniknąć
Rozdwojone końcówki - jak ich uniknąć
11Kofeina w kosmetykach
do pielęgnacji – zastrzyk
energii dla włosów
Kofeina w kosmetykach do pielęgnacji– zastrzyk energii dla włosów
12Proste sposoby
na mocne włosy
Proste sposoby na mocne włosy
13Pielęgnacja włosów
przetłuszczonych u nasady
i suchych na końcach
Pielęgnacja włosów przetłuszczonych u nasady i suchych na końcach
14Pielęgnacja
kręconych włosów
Pielęgnacja kręconych włosów
15Objętość – jestem na tak! Objętość – jestem na tak! 16Nowoczesna pielęgnacja
włosów: od zniszczonych
do lśniących włosów
Nowoczesna pielęgnacja włosów
17Zwiększamy objętość
cienkich włosów
Zwiększamy objętość cienkich włosów