PORADY TECHNICZNE

EKRANY LCD
EKRANY LED
EKRANY PLAZMOWE
Wysoki kontrast Dzięki ostrzejszemu i bardziej wyrazistemu obrazowi, ekrany LCD idealnie nadają się zarówno do oglądania telewizji, filmów, jak i grania w gry komputerowe. Dowolna wielkość ekranu Wielorozmiarowość ekranów LCD sprawia, że pasują one do każdego wnętrza i pomieszczenia. Lekkość i energooszczędność W porównaniu do ekranów plazmowych, ekrany LCD są znacznie lżejsze i bardziej energooszczędne. Dobra cena Niezależnie od wielkości, każdy ekran LCD oferowany jest w atrakcyjnej cenie, nie umniejszającej jego jakości.
Ultra cienka konstrukcja Dzięki swojej konstrukcji, ekrany LED stają się istotnym i ciekawym elementem wystroju każdego wnętrza - zarówno jako telewizor wolnostojący, jak i zamontowany na ścianie. Żywe kolory W porównaniu do ekranów LCD, odcienie czerni są znacznie wyraźniejsze, a sam obraz ostrzejszy. Ekrany te idealnie sprawdzają się podczas odtwarzania i oglądania filmów. Dbałość o środowisko Ekrany LED pochłaniają o wiele mniej energii niż analogiczne ekrany LCD lub ekrany plazmowe.
Doskonałe odwzorowywanie ruchu. Ekrany plazmowe nie wywołują efektu rozmywania obrazów, bądź jest on znikomy. Czyni to je idealnymi do odtwarzania dynamicznych obrazów, np. podczas transmisji sportowych lub filmów. Dobra cena Telewizory plazmowe w porównaniu do bliźniaczych ekranów LCD są znacznie tańsze. Czerń doskonała Ekrany plazmowe oferują najgłębszą czerń spośród wszystkich dostępnych na rynku rozwiązań.
HDMI
INTERNET TV
USB
SCART
WEJŚCIA PC
Wyjście HDMI po podłączeniu blu-ray lub innego źródła obrazu HD pozwala na odbiór kompletnego obrazu w jakości high definition (wysoka rozdzielczość).
Przycisk „Internet TV” za pomocą jednego ruchu przenosi nas w świat internetu, dostępnego bezpośrednio na ekranie telewizora.
Opcja USB pozwala na podłączenie zewnętrznego źródła pamięci poprzez port USB, umożliwiając tym samym przeglądanie zdjęć lub słuchanie muzyki bezpośrednio na ekranie telewizora.
Opcja SCART umożliwia podłączenie wszelkich dostępnych urządzeń posiadających złącze SCART / EURO.
Wejście PC umożliwia podłączenie komputera do telewizora i korzystanie z niego jak ze standardowego monitora komputerowego.
FULL HD 1080P
HD READY
MPEG2
MPEG4
CZĘSTOTLIWOŚĆ ODTWARZANIA
Full High Definition 1080P umożliwia oglądanie wszelkich programów i filmów w rozdzielczości full HD. Zapewnia również wysokie rozdzielczości, które dają ostrzejsze, wyraźniejsze i barwniejsze obrazy. Oferuje doskonałą jakość obrazu nadawanego z odtwarzacza blu-ray lub innego źródła HD.
HDTV można podzielić na dwa formaty: 720 i 1080. Odnosi się to do liczby linii poziomych użytych do wyświetlania obrazu na ekranie telewizora. Im wyższa ich liczba, tym lepszy obraz. Do pełnego doświadczenia jakości HD konieczne jest posiadanie odtwarzacza blu-ray lub innego źródła obsługującego sygnał HD.
Jest formatem cyfrowej telewizji nadawanej za pośrednictwem sieci naziemnych, kablowych lub sygnału satelitarnego. Telewizory wyposażone w system mpeg2 są w pełni przystosowane do zmiany nadawania sygnału analogowego na sygnał cyfrowy.
System ten działa podobnie jak mpeg2, z tą różnicą, że za jego pośrednictwem tunery mogą wyświetlać obraz znacznie lepszej jakości. Telewizory wyposażone w mpeg4 są w pełni przystosowane do zmiany nadawania sygnału analogowego na sygnał cyfrowy.
Częstotliwość odtwarzania, to szybkość z jaką jeden obraz jest zastępowany przez obraz kolejny na ekranie telewizora. Częstotliwość jest mierzona w Hz - im wyższa wartość, tym lepszy obraz i płynność jego wyświetlania. Aktualnie najpopularniejsze wartości to: 50hz, 100hz, 200hz, 400hz, 600hz.
PORT USB
ZŁĄCZE HDMI
ZŁĄCZE SCART
DIVX
Umożliwia podłączenie zewnętrznego urządzenia USB, takiego jak karta pamięci czy dysk zewnętrzny.
Daje możliwość podłączenia urządzenia DVD z funkcją skalowania do formatu HD za pomocą kabla HDMI. Zapewnia również obraz zbliżony do jakości HD.
Nawet jeżeli nie posiadasz telewizora HD, możesz cieszyć się filmami DVD wysokiej jakości. Wystarczy podłączyć odtwarzacz używając przewodu scart (przewód sprzedawany jest oddzielnie).
Format ten odtwarzają tylko urządzenia DVD posiadające na obudowie logo DIVX.
STACJA DOKUJĄCA
Ciesz się i dziel muzyką używając stacji dokującej dla urządzeń iPod / iPhone, która jest wyposażona w system wysokiej jakości głośników. Odtwarzaj muzykę i ładuj urządzenia iPod / iPhone. Korzystaj z budzika, w którym możesz ustawić ulubioną melodię. Budzik wyposażony jest również w stację dokującą. Korzystaj z zestawów z wejściem AUX i dziel się muzyką ze swojego odtwarzacza mp3.