porada.getPelnaNazwa()

Jak wybrać właściwy grill?

Wraz z nadchodzącym sezonem grillowym coraz częściej zadajemy sobie pytanie – jak wybrać właściwy grill? Należy wiedzieć, na co zwrócić szczególną uwagę przy jego wyborze i co warto wiedzieć przed zakupem i udaniem się na świeże powietrze. Poniżej znajdziesz kilka przydatnych porad.

test

Zwróć uwagę na stal, z jakiej jest wykonany

Jednym z najważniejszych elementów przy wyborze grilla powinna być grubość stali. Wiedz, że grubsze ścianki paleniska zapewniają dłuższą żywotność produktu. Dzięki nim zyskujesz pewność, iż dno nie przepali się zbyt szybko. Zwróć również uwagę na jakość stojaka podtrzymującego całą konstrukcję. Im delikatniejsze podpórki, tym większe zagrożenie, że sprzęt przewróci się w wyniku małych nacisków lub podmuchów wiatru.

test

Dobierz właściwe akcesoria

Zwróć uwagę na dodatkowe akcesoria, które pomogą wykorzystać możliwości grilla. Półeczki na przyprawy bądź sztućce przydatne są szczególnie w momentach, kiedy w pobliżu nie posiadasz stabilnego stołu. Ciekawym rozwiązaniem jest również pokrywa na ruszt, która z jednej strony zapobiega nadmiernemu wysuszaniu potraw, a z drugiej skraca czas pieczenia.