porada.getPelnaNazwa()

Moje przepisy z truskawkami

Masz swój ulubiony przepiśnik, w którym gromadzisz sprawdzone i ulubione przepisy? Dodaj do niego truskawkowe pyszności. Przygotuj, skosztuj i wracaj do nich ze smakiem.

Truskawka jak królewna

Ten smakowity owoc ma królewskie pochodzenie. Powstał na rozkaz francuskiego króla Ludwika XIV. Nadworny botanik władcy w XVIII w. skrzyżował dwie odmiany poziomek i wyhodował truskawkę, którą dzisiaj zajadają się wielbiciele owoców. Dawniej truskawki należały do wytwornych i bardzo drogich owoców. Podawano je wyłącznie na europejskich dworach na maleńkich talerzykach z dodatkiem szampana.

omlety
 

Kocham Cię, Truskawko!

Przyglądając się truskawce, można dostrzec, że jest bardzo podobna do serca. Ma odpowiedni kształt i kolor. Uważana jest też za afrodyzjak. Z tym owocem wiąże się też pewna miłosna tradycja. Kiedyś we Francji zupą truskawkową częstowano nowożeńców. Do dziś niektórzy wierzą, że jeśli ktoś podzieli się z drugą osobą połówką truskawki, to wkrótce tę parę połączy gorące uczucie.

Truskawka... Z czym to się je?

Truskawki z cukrem i śmietaną to chyba najłatwiejszy i najbardziej znany sposób podania tych owoców. Ale truskawki równie smakowicie komponują się z naleśnikami, omletami, goframi, ciastami i tortami. Jeżeli chcesz przełamać ich słodycz, możesz sprawdzić, jak smakują w duecie z mięsem lub rybami. Zimą też nie musisz się z nimi rozstawać, pod warunkiem, że jeszcze latem „zapakujesz" owoce do słoików. Dżemy i konfitury są po prostu pycha!

test

Cierpliwość na wagę... 

Ćwiczysz codziennie. Ale czy dzięki temu chudniesz codziennie? Dlaczego nie warto ważyć się po każdym treningu? Spójrzmy na odchudzanie z psychologicznej perspektywy.

Inne porady