porada.getPelnaNazwa()

Słodka okazja do spotkania

Jesteś po obiedzie, a przed kolacją? Zapraszamy na podwieczorek osłodzony owocami. Z wiśniami, malinami, borówkami, nektarynkami lub śliwkami stworzysz niejedną słodką okazję do spotkania.

test
test

Eton mess z malinami 

Prosty przepis na angielski deser. Zacznij od pokruszenia bez i połączenia ich z ubitą śmietaną. Potem poświęć troszkę kulinarnej uwagi malinom. Powstanie owocowa słodycz, idealna porą popołudniową.

test

Babeczki orkiszowe z letnimi owocami 

Lubisz lato, bo jest pełne owoców? Niektóre z nich potrafią smacznie schować się w… babeczkach. Borówki wyśmienicie pasują do wypieków. Skuś się na borówkowy podwieczorek według naszego przepisu.

test

Ciasto ucierane z nektarynkami  

Chcesz utrzeć nosa cukiernikom? Przygotuj ciasto z kawałkami nektarynek w karmelu. Daj się poznać od… słodkiej strony. Z pewnością Ci się upiecze, a podwieczorek będzie najprzyjemniejszym momentem dnia.

test

Ciasto kruche ze śliwkami 

Śliwkowa słodycz na deser? Dlaczego nie! Przygotuj owoce, które dopełnią smaku i wszystkie niezbędne składniki na kruche ciasto. Wgryź się w nasz przepis i baw się dobrze podczas pieczenia smakołyków.

test

Podwieczorek: jem! 

By nie dopadł nas wilczy głód, powinniśmy utrzymywać ilość cukru we krwi na stałym poziomie, czyli jeść regularnie. W służbie tej misji przybywa: podwieczorek! Stanowi on około 10–15% energii całego dnia. Nie pozwól, by ominęła Cię żadna jej część!