porada.getPelnaNazwa()

Słodkości w słoikach

Owoce właśnie teraz rozpieszczają nas obfitością i dojrzałością. Chcesz ich smak zatrzymać na dłużej? Zamknij je w słoikach pod postacią słodkich przetworów. Dżemy, konfitury i marmolady będą pysznym wspomnieniem ciepłego lata. Poznaj bliżej słodkości w słoikach.

test
test

Dżem porzeczkowy z malinami 

Porzeczki kuszą smakiem i zastanawiasz się, jak zachować go na dłużej? Połącz te znakomite owoce z malinami i cukrem. Powstanie dżem, który idealnie będzie komponował się z chrupiącą bagietką. Po prostu mniam!

test

Konfitura malinowa z imbirem 

Malinowy smak jest Twoim ulubionym? W takim razie koniecznie musisz spróbować tej konfitury. Podpowiemy Ci, jak ją zrobić. Z dodatkiem imbiru będzie wyśmienita. Podaj ją z grzankami, a przekonasz się, że lato potrafi być pyszne.

test

Marmolada z jabłek 

Nie zapominajmy o jabłkach. To znakomite owoce na przetwory. A co z nich zrobimy? Marmoladę! Gorącą przełóż do wyparzonych słoików i szczelnie zamknij. Pamiętaj, by po ostygnięciu słoików przechowywać je w chłodnym miejscu.

test

Dżem brzoswkiniowy z nutą wanilii 

Jesteś w ciasteczkowym nastroju? Spróbuj pysznego dżemu z brzoskwiń ciasteczkowych. Ta ujmująco słodka odmiana to znakomity składnik dżemu. Zajrzyj do naszego przepisu i sprawdź, jak go przygotować.

test

ZDROWY APETYT: Głodni radości. Głodni zdrowia! 

Jedzenie może być przyjemnością i Twoim sprzymierzeńcem w utrzymaniu zdrowia. Bywa też jednak niezdrowym nałogiem, który ma zdolność panowania nad naszymi emocjami. Zastanów się: po co jesz? By zaspokoić głód czy ukoić niepokoje? Poznaj kilka sztuczek, jak zapanować nad swoim apetytem.