porada.getPelnaNazwa()

Zapączkuj w Tłusty Czwartek

Słodkie zakończenie karnawału. Tak można w kilku słowach podsumować Tłusty Czwartek. Masz ochotę zmierzyć się z wypiekami tego najsłodszego dnia w roku i poznać ciekawostki na temat pączka?

test

Już wiesz co nieco o pączkach. Teraz spróbuj je przygotować. Z lukrem i kandyzowaną skórką z pomarańczy będą wyśmienite. Zaserwuj sobie domowe pączki i skosztuj słodkiej tradycji. 

Bezglutenowe pączki z maliną>

test

Niby takie same, a jednak troszkę inne... Przygotowane z mieszanki mąk bezglutenowych z malinowym wnętrzem. Skusisz się na takiego pączka? Znajdź czas na słodkie gotowanie. Zacznijmy od przygotowania nadzienia z mrożonych malin, a potem...

Pączki kreolskie>

test

Czy wszystkie pączki muszą być takie same? Mamy dowody, a raczej przepisy na to, że wcale nie. Jeżeli chcesz w Tłusty Czwartek zakosztować czegoś więcej, a tradycyjne pączki już Ci się przejadły, spróbuj kreolskich. Na ich korzyść przemawia słodkie wykończenie miodem.

Churros – hiszpańskie pączki>

test

Hola! Powitaj w swojej kuchni pączki ze słonecznej Hiszpanii. Nadaj im niecodzienne kształty i podaj z gorącym sosem czekoladowym. Z nimi słodkie świętowanie nabierze rumieńców. Smacznego!

Faworki tradycyjne>

test

Co jeszcze poza pączkami osłodzi Tłusty Czwartek? Na ochotnika zgłaszają się faworki. Wystarczy przygotować troszkę mąki, gęstą śmietanę, jajka oraz kilka innych składników.

Wciąż Ci mało słodkości? Zajrzyj do naszych przepisów i znajdź jeszcze więcej inspiracji na czwartkowe słodycze, a wśród nich faworkowe wiatraki, pączki angielskie i racuchy.